قیمت و هزینه ی سالن و دفتر عقد:

مسلم است که مناسب بودن قیمت سالن و دفتر عقد بسیاری از مشتریان را به سوی آن جلب میکند.

بدیهی است که امکانات خوب نیز باید مورد توجه قرار گیرد و هر قیمت ارزانی نشان بر خوب بودن آن نیست. اولین معیار برای انتخاب یک سالن عقد و دفتر ازدواج  متناسب و خوب، توجه به قیمت و هزینه های ورودی است. البته باید توجه داشت سطح کیفیت و همچنین میزان خدمات و امکاناتی که در یک سالن برقرار است، تاثیر زیادی بر هزینه ها دارد. در صورتی که قصد دارید در هزینه های عقد صرفه جویی کنید، بهتر است یک سالن ارزان قیمت را انتخاب کنید.

محیط شیک و لاکچری سالن عقد و ازدواج:

محیط زیبا و شیک از ویژگی های جدا ناپذیر یک سالن و دفتر عقد خوب است.فضای سالن باید زیبا و دلنشین باشد. به طوری که تا زمانی که مهمانان در سالن هستند احساس راحتی داشته باشند. یک فضای باز و بزرگ که جای نشستن، قدم زدن، رقص و شادی و … را برای مهمانان فراهم کند، یکی از ویژگی های مهم یک سالن خدمات عقد و ازدواج محسوب می شود.

جای پارک یا داشتن پارکینگ:

یکی از موارد ضروری برای تمامی سالن های عقد ، داشتن پارکینگ اختصاصی است. بطوری که تمامی مهمانان بتوانند به راحتی خودروی خود را در پارکینگ قرار داده و هیچ نگرانی از بابت آسیب یا سرقت خودرو نداشته باشند. در صورتی که سالن پیدا کردن جای پارک برای مهمانان به خصوص در شهر های بزرگی مانند تهران از مشکلاتی است که ذهن هر فرد دعوت شده ای به مراسم را مشغول میکند.

به همین خاطر باید هشیار بود تا سالن عقد انتخابی عروس و داماد جای پارک به اندازه ی کافی داشته باشد.

موقعیت مکانی قابل دسترس:

باید توجه داشت که سالن عقد خیلی از مرکز شهر دور نباشد تا مهمانان به مشکل نخورند.یک سالن عقد خوب باید به میدان های اصلی شهر دسترسی داشته باشد. در صورتی که در حومه شهر قرار گرفته، نباید فاصله آن تا مرکز زیاد باشد و یا خیلی دور افتاده باشد. در این صورت رفت و آمد را برای مهمانان و مدعوین مشکل می کند. در زمان رزرو سالن عقد باید به موقعیت سالن نیز توجه داشت.

سرویس بهداشتی مناسب:

سرویس بهداشتی تمیز و مناسب یکی از مهم ترین و اصلی ترین چیزهایی است که در مراسم مهمانی اهمیت دارد.

استفاده مهمانان از سرویس بهداشتی امری اجتناب ناپذیر است. در صورتی که سرویس بهداشتی تمیز نباشد، نمی توان سالن را در ردیف بهترین ها محسوب کرد. در زمان رزرو باید این قسمت از سالن به دقت بررسی شود.

محیط و فضای سالن:

فضای سالن باید زیبا و دلنشین باشد. به طوری که تا زمانی که مهمانان در سالن هستند احساس راحتی داشته باشند. یک فضای باز و بزرگ که جای نشستن، قدم زدن، رقص و شادی و … را برای مهمانان فراهم کند، یکی از ویژگی های مهم یک سالن خدمات عقد و ازدواج محسوب می شود.

|  شيكترين سالن عقد در تهران

|  شيكترين دفترازدواج در تهران

نورپردازی سالن:

زیبایی سالن بوسیله برخی آیتم ها انجام می شود. تزئین سالن با گل های زیبا که در برخی از سالن ها از گل های طبیعی استفاده می شود و نورپردازی نقش زیادی را در شکوه جشن عقد دارند. در سالن های مجلل، نورپردازی به شکل هنرمندانه ای انجام می شود. به طوری که تمامی قسمت های سالن را تحت تاثیر قرار می دهد.

داشتن جایگاه زیبا برای عروس و داماد:

جایگاه عروس و داماد همیشه متفاوت از سایر قسمت های سالن است و این تفاوت باید به شکل هنرمندانه ای نمودار باشد. در سالن های خوب، اصولا جایگاه عروس و داماد بوسیله گل، نورپردازی، پرده های حریر و ساتن، مبلمان های لوکس، لوستر و … تزئین می شود. همچنین جایگاه عروس و داماد در مکانی بالاتر از سطح سالن قرار می گیرد. به طوری که عروس و داماد می توانند به تمام سالن اشراف داشته باشند.

سرویس دهی منظم و دقیق پرسنل:

پذیرایی دقیق و منظم از مهمانان یکی از مهمترین ویژگی های یک سالن خوب به شمار می رود. پرسنل خدمات عروسی باید به کار خود مسلط باشند و به تمامی قسمت های سالن سر بزنند. ضمن اینکه برطرف کردن نیازهای مهمانان در اولویت است. خوشرویی و تعاملات سنجیده با مهمانان از مهمترین خصیصه های پرسنل یک سالن خوب به شمار می رود.

 داشتن اتاق پرو لباس بزرگ:

وجود اتاق پرو برای سالن های خدمات ازدواج ضرورت دارد. مهمانان در بدو ورود به سالن قصد تعویض لباس خود را دارند. بنابراین باید مکان مجزایی وجود داشته باشد تا بتوانند براحتی خود را برای حضور در جشن حاضر کنند.

 ظرفیت سالن پذیرایی سالن عقد:

میزان ظرفیت سالن عقد باید به اندازه تعداد مهمانان باشد. قبل از اینکه سالن را رزرو کنید، بهتر است ابتدا یک سرشماری از تعداد مهمانان خود داشته باشید و سپس متناسب با تعداد آنها، یک سالن عقد مناسب را رزرو کنید.

 شکل ظاهری سالن:

یک سالن پذیرایی مناسب باید از نظر شکل ظاهری و معماری ساختار زیبا و متناسبی داشته باشد. رنگ دیوارها تاثیر زیادی بر روحیات مهمانان دارد. سالن هایی که سقف کوتاه و دیوارهایی با رنگ های کدر دارند، دلگیرند و مهمانان احساس راحتی نخواهد داشت.