5 ویژگی سالن عقد روف گاردن مناسب - سالن عقد نشان

در این مقاله به 5 ویژگی سالن عقد روف گاردن مناسب میپردازیم اما قبل از آنکه به معرفی بهترین ویژگی های یک سالن عقد روف گاردن بپردازیم، ابتدا باید با مفهوم کلی روف گاردن و فضای باز سالن های عقد و عروسی آشنا شویم.

روف گاردن (Roof Garden)، به معنای ایجاد باغ یا فضای سبز کوچکی در سقف ساختمان است. معادل فارسی کلمه روف گاردن، باغ بام نامیده شده است. این فضا عموما با استفاده از گلدان های مختلف و یا استفاده از چمن طبیعی و مصنوعی ساخته می شود و اطراف آنها صندلی های راحتی به منظور استراحت و استفاده از منظره اطراف استفاده می شود.

در نتیجه منظور از سالن عقد روف گاردن، تعبیه سفره عقد در فضای باز است که به معنای فضای خارج از ساختمان است که در سالن های عقد دیده می شود. برخی از مجموعه ها و تالارهای عروسی علاوه بر مجهز بودن به سالن های عقد، فضای باز را نیز در اختیار مهمانان قرار می دهند تا بتوانند در فضای باز و با عبور هوای تازه، از جشن برپا شده لذت ببرند.

ویژگی های یک سالن عقد روف گاردن

منظره ای دلنشین

شب عروسی یکی از مهم ترین شب های زندگی هر فرد به حساب می آید. شبی که مرد و زن بالاخره قرار است بعد از سپری کردن آن به زیر یک سقف رفته و با یکدیگر خوشبخت شوند. از آنجایی که شب عروسی، بسیار مهم می باشد، باید در حداکثر جذابیت سپری شود. در صورتی که مراسم عقد، بر روی روف گاردن برگزار شود، یکی از ویژگی هایی که باید روف گاردن داشته باشد، منظره ای استثنایی است.

مناظر در صورتی که دلنشین باشند به خودی خود در خاطر همگان باقی می ماند. حال اگر این منظره در لحظه عقد قابل رویت باشد، برای همیشه جاودان خواهد بود.

گنجایش مناسب

برخی از روف گاردن بر روی سقف و پشت بام تعبیه می شود، تعداد افرادی که می توانند، روی پشت بام حضور داشته باشند محدود خواهد بود. حال در صورتی که وسعت ساختمان بزرگ باشد، می تواند ظرفیت بیشتری را در خود جای دهد. البته باید در نظر داشت که تعداد افراد حاضر بر روی سقف اندازه مشخصی دارد. اما در هر صورت اگر گنجایش آن بیشتر باشد، افراد بیشتری می توانند در لحظه خوانده شدن خطبه عقد در کنار عروس و داماد حضور داشته باشند.

در صورتی که سفره عقد در فضای باز تعبیه شود، تعداد افراد بیشتری می تواند در مراسم عقد حضور داشته باشند که باعث افزایش هیجان و زیبایی خواهد شد. در نتیجه می بایست فضایی که برای مراسم عقد در نظر گرفته می شود از گنجایش بالایی برخوردار باشد تا اکثر نفرات حاضر، توانایی مشاهده لحظه جاری شدن عقد را داشته باشند.

سالن عقد روف گاردن - سالن عقد نشان
سالن عقد روف گاردن شرق تهران - سالن عقد نشان

چیدمان شیک

چیدمان و دکوراسیون روف گاردن نیز بسیار مهم و حیاتی است. معمولا بسته به طراح موجود در مجموعه عقد انتخابی، این دکوراسیون ها با یکدیگر تفاوت می کند. از محل قرارگیری سفره گرفته تا بستن قاب های مختلف و نور پردازی و… همگی باید به شیوه ای صورت بگیرد که نقطه ضعفی در آنها دیده نشود.

دکوراسیون روف گاردن باید به صورتی باشد که حداکثر گنجایش ممکن را بتواند پوشش دهد. اگرچه استفاده از اقلام مختلف در چیدمان باعث زیبایی بیشتر می شود، اما این چیدمان ها نباید به صورتی باشد که جلوی دست و پا گرفته شود و فضای روی پشت بام را کم نشان دهد. در نتیجه رعایت تعادل در چیدمان سالن عقد روف گاردن بسیار مهم است.

نور پردازی صحیح

از آنجایی که در سالن های عقد روف گاردن، فضای باز جهت پهن شدن سفره عقد در نظر گرفته می شود، نور موجود جهت عکاسی و همچنین رفت و آمد باید مناسب باشد. سالن های عقد به دلیل مجهز بودن به منبع تولید نور کافی، کاملا پرنور و چراغانی هستند. اما این موضوع باید در محیط های باز کاملا جدی گرفته شود تا به هنگام تاریکی شب، برنامه های تدارک دیده شده بدون مشکل انجام شود.

از آنجایی که فضای باز بیشتر مورد توجه مهمانان قرار میگیرد تا فضای بسته، تامین میز و صندلی و همچنین قرار گرفتن نور کافی باید به صورتی باشد که باعث اذیت مهمانان نشود. نورپردازی محیط باید به شیوه ای باشد که علاوه بر آنکه راندمان روشنایی محیط بالا است، هزینه استفاده از لامپ ها و نورها حداقل باشد. در نتیجه فضای باز باید نور پردازی صحیحی داشته باشد.

سرو صحیح غذا

در فضای باز به دلیل در جریان بودن هوا و به خصوص در فصولی که وزش باد ممکن است کمی بیشتر از حالت عادی باشد، سرو غذا باید به شیوه ای انجام شود که غذا به سرعت سرد نشود و از دهن نیافتد. در سالن ها، بیشتر سرو غذا به صورت سلف سرویس انجام می شود. این مورد در خصوص سرو غذا در محیط های باز نیز صدق می کند. به این منظور اکثر غذاهای سرو شده به روشی همواره گرم نگه داشته می شود تا در صورت سرو طولانی مدت، غذا سرد نشود.

سالن عقد روف گاردن تهرانپارس - سالن عقد نشان

در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و همچنین تعبیه سایه بان و … نیز از دیگر اموری است که باید در نظر گرفته شود و به آن توجه کرد. اما مهم ترین اصول ساخت سالن عقد روف گاردن را در 5 ویژگی سالن عقد روف گاردن مناسب خلاصه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *