6 ویژگی غذای شب عروسی - سالن عقد نشان

شب عروسی باید در بهترین حالت خود برگزار شود. جدا از میزان هزینه انجام شده برای برگزاری جشن ازدواج، سالن رزرو شده باید بهترین خدمات خود را در اختیار عروس و داماد، مهمانان و خانواده های حاضر در جشن ارائه دهد. یکی از مهم ترین این خدمات سرو صحیح شام و شیوه پخت و در حالت کلی کیفیت و نوع غذای سرو شده می باشد. در نتیجه دانستن منوی غذای پیشنهادی سالن ازدواج بسیار مهم می باشد. در این مقاله به 6 ویژگی غذای شب عروسی می پردازیم که تمام مواردی که برای انتخاب منو و مجل پذیرایی شام عروسی نیاز دارید را مرتفع می سازد.

یکی از مهم ترین بخش های شب عروسی، پذیرایی از مهمانان می باشد. در صورتی که شیوه صحیح پذیرایی صورت نگیرد می تواند باعث اذیت شدن مهمانان شده و لذت این شب بسیار مهم را کاهش دهد. از جمله این پذیرایی ها که در واپسین ساعات مجلس صورت میگیرد می توان به سرو شام اشاره کرد. در صورتی که شیوه پخت و سرو غذا مطلوب باشد، باعث خواهد شد تا تمامی مهمانان از حضور در مجلس نهایت لذت را ببرند. در نتیجه یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از رزرو سالن عقد و عروسی باید مد نظر قرار داد، شیوه طبخ غذا و کیفیت آن می باشد.

ویژگی های غذای شب عروسی

غذای شب عروسی می بایست ویژگی هایی داشته باشد که در این مقاله به 6 ویژگی غذای شب عروسی می پردازیم:

کیفیت مواد اولیه پخت غذا

اصلی ترین ویژگی غذا، مرغوب بودن مواد اولیه می باشد. استفاده از برنج ایرانی، گوشت مرغوب و تازه، سبزی های تازه و تمیز و همچنین ادویه جات مختلف و معطر می تواند کیفیت غذا را تضمین کند و به هنگام میل شدن غذا، مهمانان را از کیفیت غذا مطمئن کند. در صورتی که محصولات استفاده شده از کیفیت لازم برخوردار نباشد، عملا تناول غذای سرو شده، نه تنها لذت بخش نخواهد بود، بلکه می تواند باعث اذیت شدن مهمانان شود.

تزئین و شیوه سرو غذا

تزئین غذا باعث می شود تا مصرف کننده به سمت تجربه مزه های جدید ترغیب شود. خورش های قرمه سبزی و قیمه برای همه آشنا است و سرو کباب و جوجه نمی تواند نوآورانه انجام شود. اما در صورتی که از خوراکی های مختلف به عنوان دسر یا پیش غذا استفاده می کنید، شیوه تزئین آنها می تواند بسیار مهم باشد. به عنوان مثال استفاده از شیرینی های بند انگشتی و یا سمبوسه با شکل های مختلف می تواند مصرف کننده را به سمت خود بکشد و آنها را وادار به تجربه مزه های تازه کند.

همین ترفند در خصوص، سرو برخی از غذاها نیز کاربرد خواهد داشت، استفاده از دو نوع زرشک به عنوان مثال و یا قالب بندی ته چین ممکن است فرد را به تجربه آن مجاب کند.

غذای شب عروسی - neshanVIP
شام شب عروسی - neshanVIP

طعم دلنشین غذا

استفاده از مواد مرغوب به تنهایی نمی تواند کیفیت غذا را تعیین کند. شیوه و دستور پخت غذا یکی از ارکان اصلی خوشمزه شده غذا می باشد. به همین منظور قبل از رزرو غذا، اغلب سالن های عقد و عروسی به عنوان نمونه، اجازه تست مزه های مختلف از غذاها را به متقاضی می دهد تا از طعم دلچسب غذا، قبل از رزرو سالن مطمئن شده و با دید باز نسبت به رزرو سالن اقدام کند.

رعایت میزان چاشنی ها در پخت غذا بسیار مهم می باشد. از آنجایی که از هر گروه سنی، در سالن عروسی حضور خواهند داشت، طبخ غذا می بایست با رعایت دستورالعمل های مهم همراه شود. به عنوان مثال از تند بودن نسبی غذا و یا میزان مصرف نمک زیاد جلوگیری شود تا کودکان و سالمندان از غذاهای پخته شده بتوانند استفاده کنند.

تمیزی و پاکی ظروف غذا

عموما هنگام سرو غذا، ظروف بر روی هم گذاشته می شود و در صورتی که غذا به صورت سلف سرویس سرو شود، هر شخص می تواند بشقاب و قاشق و جنگال خود را انتخاب کند. از آنجایی که تمیزی ظروف بسیار اهمیت دارد، شست و شوی آنها می بایست به دقت انجام شود. وجود بوی بد در لیوان ها، مزه دادن قاشق و چنگال و … می تواند لذت میل غذا را از مصرف کننده بگیرد.

در نتیجه استفاده از مواد مرغوب جهت شست و شوی ظروف، و تمیزی آنها به هنگام استفاده بسیار مهم می باشد و باید نکات نظافتی در این خصوص رعایت شود. همچنین از قرار دادن دستمال و پهن کردن سفره نیز نباید غافل شد تا میز بعد از میل غذا همچنان تمیز باقی بماند و خورده ریزهای غذا بر روی میز باقی نماند.

کاهش میزان ضایعات و دورریز

اگرچه شب عروسی باید به صورت همه چیز تمام انجام شود، اما این تصور که ریخت و پاش کاری درست است به هیچ وجه صحیح نیست! تنوع غذای سرو شده اگرچه می تواند بسیار خوشایند باشد اما باید هم بحث هزینه و هم بحث دورریز و ضایعات غذا را در نظر داشت. سرو غذا باید بسته به تعداد مهمانان صورت بگیرد تا از باقی ماندن و دورریز زیاد غذا جلوگیری شود. با این کار نه تنها غذا اسراف نمی شود بلکه هزینه عروسی کاهش می یابد.

 

شام ایرانی سالن عقد نشان

شارژ به موقع غذا

اغلب میزان مقبولیت یک غذا، نسبت به سایر غذاها بیشتر است. به عنوان مثال ممکن است میزان مصرف جوجه کباب بسیار بیشتر از زرشک پلو با مرغ باشد. در نتیجه میزان تقاضا نسبت به آن غذا تغییر خواهد کرد و ممکن است به سرعت ظرف مربوط به جوجه کباب خالی شود. بنابراین می بایست سرعت شارژ غذا رعایت شود و ظرف خالی از غذا نماند. در هنگام انتخاب غذا برای رزرو سالن می بایست این امور کاملا در نظر گرفته شود. رعایت نکات بهداشتی در هنگام شارژ غذا نیز بسیار مهم است و غذای اضافه شده می بایست گرم باشد تا باعث دلزدگی مهمانان نشود.

در این متن 6 ویژگی غذای شب عروسی که می تواند بسیار مهم باشد را اشاره کردیم. به هنگام رزرو تایم برگزاری مراسم عروسی، می بایست به این نکات توجه شود تا تمامی جنبه های جشن برگزار شده به بهترین نحو ممکن پوشش داده شود و مهمانی با نهایت جذابیت سپری گردد.

سالن عقد نشان با سال های تجربه در زمینه برگذاری مراسم های تشریفات به خصوص مراسم عقد آماده ارائه انواع پذیرایی های شام و ناهار و ..و در مراسم های شما می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه منو پذیرایی سالن عقد نشان مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *